Kırkağaç Mithat Bey Kavunu

Kırkağaç MitatBey Kavunları…

MitatBey kavunları, Türkiye’nin kavun üretiminde; kalite, lezzet ve rekolte açısından en önemli üretim merkezi olan Manisa-kırkağaç ilçesinde üretilmektedir.

Manisa/Kırkağaç kavunu günümüzde Türkiye sınırlarını aşmış ve tüm dünyada tanınmaya başlamıştır. Kuruluşumuzun amacı: Kırkağaç kavununu, çağdaş üretim ve pazarlama tekniklerini kullanarak yurtiçi ve yurtdışında tanıtmak ve tüketicilere ulaştırmaktır.

Kırkağaç Kavunu Her geçen gün gelişen tarım sektöründe çağdaş yöntemleri kullanarak tüketici sağlığına yönelik organik ürünler yetiştirmek kuruluşumuzun vizyonudur. Gelişen Türkiyemizin rekolte ve ihracat açısından dünyada haketiği yeri alması ülkemizde tarım sektöründe faaliyet gösteren tüm çiftçilerimizin temennisidir.

Firmamız ülke milli hasılasına katkıda bulunmak ve verimli topraklarımızın değerlendirilmesi amacıyla 1982’lerden bugüne üretimine devam etmektedir. Yıllık kışlık kavun üretimimiz yaklaşık 150-200 ton civarında bulunmaktadır. Çiftçilerimiz ürünlerinin pazarlanmasında büyük sıkıntı yaşamaktadırlar…